Sahra Akustik

+800 123 456 789
info@codeless.co

Güneş Kırıcı Akustik Perde, iç mekanlarda hem güneş ışınlarının etkisini azaltmaya yönelik hem de ses akustiğini düzenlemeye yardımcı olan özel bir perde türüdür. Bu perdeler, güneş ışınlarının iç mekanlara zararlı UV ışınlarının girmesini engellemek ve iç mekanların sıcaklık kontrolünü sağlamak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ihtiyacı olan mekanlarda da etkin bir şekilde kullanılarak daha sessiz ve rahat bir ortam oluşturur. Mikro-delikleri bulunan esnek, kompozit dokulu yapısı ile ortamdaki akustik performansı %40 oranda sağlamaktadır. Cam elyaf dokulu üzeri silikon kaplı yapıdan oluşmaktadır. Güneş kırıcı özelliğ ve yanmazlık özelliği bulunmaktadır. Güneş kırıcı özelliği, dışarıdaki güneş ışınlarını filtre ederek iç mekanları daha güçlü ve zararlı UV ışınlarından korur. Bu sayede, iç mekanların sıcaklık dengesi korunur ve güneşin zararlı etkileri azaltılır. Bu özellik, özellikle yaz aylarında iç mekanların aşırı ısınmasını engelleyerek enerji tasarrufuna katkı sağlar.

Güneş Kırıcı Akustik Perde Teknik Özellikleri

Ağırlık 220 g/m2
Kalınlık 0.22 mm
Standart Genişlik 267 cm
Fiziksel Özellikler Gerilme mukavemeti (atkı / çözgü):250/200daN/5 cm *EN ISO 1421 Yırtılma mukavemetı (atkı / çözgü):25/20 daN *DIN 53353
Yayma Değeri <0.55 *ASTM 1585
Akustik Emilim (100 mm hava boşluğu ile): 0.40 * EN ISO 20354 / ISO 354
Alev İlerletmezlik Sıralama: M1/ NFP 92-507 ; A2/DIN 4102-1 ; F0/NF F 16-101

Güneş Kırıcı Akustik Perde Kullanım Alanları

Güneş kırıcı akustik perdeler, çeşitli mekanlarda, evlerden işyerlerine, televizyon stüdyolarından ses kayıt stüdyolarına, reji stüdyolarından tiyatro sahnelerine, opera salonlarından konser salonlarına, konferans salonlarından kültür merkezlerine, Showroom’lardan fuar stantlarına, alışveriş merkezlerinden özel tasarımlara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu perdeler, hem güneş ışınlarının etkisini azaltarak iç mekanlara hoş bir ışık yayılmasını sağlar hem de ses akustiğini düzenlemeye yardımcı olarak daha sessiz ve rahat bir ortam oluşturur.