Sahra Akustik

+800 123 456 789
info@codeless.co

Genellikle yoğun, esnek ve yüksek ses emilimi sağlayan malzemelerden yapılmaktadır. Akustik şilte, duvar, tavan ve zeminlerdeki titreşimleri emerek ortamdaki yankıyı ve yankı süresini azaltır. Bu sayede daha iyi bir akustik ortam sağlanır. Ayrıca, ses geçişini de önemli ölçüde azaltarak, komşu odalara veya dış mekâna ses sızmasını engeller. Sahra Akustik olarak sizin için en kaliteli ve konforlu ürünlerin üretimini sağlamaktayız. Farklı yoğunluklarda, kalınlıklarda ve malzeme özelliklerinde akustik şilte bulunabilir. Bazı akustik şilteler suya ve nemli ortamlara dayanıklıdır, böylece nemli ortamlarda da kullanılabilirler. Ayrıca, bazı akustik şilteler yangına dayanıklıdır ve bu nedenle yangın önleme açısından da avantaj sağlarlar. 

Teknik Özellikler

Boyutlar150cm x 20mt rulo halindedir.
Yoğunluk80 DNS ile 200 DNS
Kalınlık0.8mm ile 12mm aralığında üretilebilir.
Yanmazlık SınıfıE-d2 / B-d1
Ürün Seçenekleri

Perforeli olarak zemin ısıtma sistemleri için üretim mevcuttur.

UygulamaYapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile uygulanabilir. )

Akustik Şilte, Ses İzolasyonunda Neden Tercih Edilir?

Akustik şilte, şap altı ve parke altında kullanılarak 22 dB’ye kadar hava doğuşumlu ses yalıtımı sağlayan bir zemin kaplama malzemesidir. İnce yapısı ve yüksek performansı sayesinde yüksek ses, darbe ve tıkırtıya karşı son derece etkilidir. Bu nedenle, inşaat sektöründe en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Akustik şilteler, birçok farklı uygulamada kullanılabilir, örneğin kayıt stüdyoları, sinema salonları, toplantı odaları, spor salonları, ofisler ve evler gibi birçok farklı ortamda ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçları için kullanılabilirler. Sitemiz de diğer projelerimizi inceleyip dilediğiniz zaman geri dönüş yapabilirsiniz.

Akustik Şiltenin, Ses İzolasyonunda Avantajları Nelerdir?

Yüksek ses emilimi: Akustik şilteler, yüksek yoğunluklu ve ince yapısı sayesinde ses dalgalarını yutarak, ortamdaki yankıyı ve gürültüyü azaltır.

Kolay kurulum: Akustik şilteler, hafif ve ince olmaları nedeniyle kolaylıkla kesilip şekillendirilebilir. Bu sayede çeşitli şekil ve boyutlarda uygulanabilirler.

Yangın dayanıklılığı: Akustik şilteler, yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve alev almaz özellikte üretilebilirler.

Çevre dostu: Çoğu akustik şilte, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır ve çevre dostu özelliklere sahiptirler.